Про результати розгляду пропозицій до проєкту Програми інформатизації Іванівської селищної територіальної громади на 2024-2026 роки

Звіт

про результати розгляду пропозицій до проєкту Програми інформатизації Іванівської селищної територіальної громади на 2024-2026 роки

1. Найменування органу виконавчої влади (місцевого самоврядування), який проводив обговорення пропозицій.

Іванівська селищна рада Генічеського району Херсонської області.

2. Форма подання пропозицій.

Електронна.

3. Період подання пропозицій.

З 09 липня 2024 року по 18 липня 2024 року.

4. Результати розгляду пропозицій

Протягом періоду обговорення пропозиції від громадськості до проєкту програми інформатизації Іванівської селищної територіальної громади на 2024-2026 роки не надходили.

Програма інформатизації Іванівської селищної територіальної громади на 2024 - 2026 роки (далі - Програма) розроблена з урахуванням вимог: Законів України: «Про Національну програму інформатизації», «Про Концепцію Національної програми інформатизації»; постанов Кабінету Міністрів України від 02.02.2024 р. №119 «Деякі питання Національної програми інформатизації», від 05 серпня 2020 року №695 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2021 - 2027 роки», від 03 березня 2021 року № 179 «Про затвердження Національної економічної стратегії на період до 2030 року»; Указів Президента України: від 26 серпня 2021 року №447/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2021 року «Про Стратегію кібербезпеки України», від 07 вересня 2021 року №487/2021 «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 - 2026 роки», від 28 грудня 2021 року № 685/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 жовтня 2021 року «Про Стратегію інформаційної безпеки»; наказу Міністерства цифрової трансформації від 29.03.2023 р. №34 «Про затвердження Методики визначення належності бюджетних програм, завдань, проектів, робіт до сфери інформатизації».

Програма сформована як складова Національної програми інформатизації, визначає комплекс пріоритетних завдань щодо організаційних, правових, соціально-економічних, науково-технічних, технологічних та виробничих процесів, спрямованих на створення умов для забезпечення розвитку інформаційного суспільства, та узгоджена з регіональною програмою інформатизації Херсонської області на 2024-2026 роки, затвердженою розпорядженням начальника Херсонської обласної військової адміністрації від 04.01.2024 р. №3.

Програма позиціонується як стратегічний документ місцевого рівня, тому її реалізація вимагає зосередження фінансових, фізичних та людських ресурсів. Очікується, що всі зусилля буде спрямовано на успішну реалізацію завдань і заходів, передбачених Програмою.

Основні положення Програми спрямовані на подальше впровадження елементів електронного урядування в діяльність Іванівської селищної ради, а також на забезпечення реалізації державної політики у сферах: інформатизації, електронного урядування, цифрового розвитку, захисту інформації, формування електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства на рівні громади.

Реалізація завдань і заходів Програми шляхом впровадження цифрових технологій має значно стимулювати розвиток відкритого інформаційного суспільства в громаді як одного з істотних факторів розвитку демократії в країні, підвищення продуктивності, економічного зростання, а також покращення якості життя мешканців громади.

5. Експертиза проєкту програми

Відповідно до ч. 2 п. 10 Порядку проведення експертизи Національної програми інформатизації та її складових, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2024 р. № 119, проєкт програми інформатизації Іванівської селищної територіальної громади на 2024-2026 роки надано до Міністерства цифрової трансформації України для проведення первинної експертизи.